W piątek 20 października 2017 r. w Spudłowie odbyło się spotkanie podsumowujące zrealizowany przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie projekt „Zagospodarowanie miejsca wypoczynku i rekreacji w miejscowości Spudłów”.  W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Górzyca – Robert Stolarski, Prezes Stowarzyszenia Humanitas – Joanna Maczulis, Radna Maria Syktus, Radna Janina Bryl, mieszkańcy Spudłowa, ich rodziny oraz znajomi. Głównym celem projektu było stworzenie miejsca do wypoczynku oraz  integracji mieszkańców Spudłowa. Z otrzymanej na realizację projektu dotacji z Programu „Działaj lokalnie” zostały zakupione materiały na wykonanie dużej, drewnianej altany wypoczynkowej, która powstała w centrum tej malutkiej miejscowości w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej. — Wierzę, że miejsce to wpłynie na lepszą integrację mieszkańców wsi. Nasze drzwi są zawsze otwarte i mam nadzieję, że altana będzie dobrze służyć wszystkim  mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym naszą miejscowość — powiedziała Maria Syktus – pomysłodawczyni projektu.W realizację przedsięwzięcia aktywnie włączyli się  mieszkańcy Spudłowa, ich rodziny i znajomi oraz członkowie Stowarzyszenia, którzy w czynie społecznym zbudowali altanę. — Chciałabym podziękować za inicjatywę mieszkańców. To dzięki waszemu zaangażowaniu i pracy już macie piękne miejsce rekreacyjne. Gdy mieszkańcy się angażują i robią coś dla swojej wsi, to bardziej też to doceniają, szanują i pilnują, by nikt tego nie zniszczył. Niech ta altana wam służy jak najdłużej i jak najlepiej Was integruje — powiedziała Joanna Maczulis – prezes Stowarzysznia Humanitas. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do nowej altany na poczęstunek.