• top_small4.png
  • top_small9.png
  • top_small8.png
  • top_small6.png
  • top_small1.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small2.png
  • top_small5.png
Smaller Default Larger

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 744) samorządy zostały zobligowane do zmiany obowiązujących nazw, które upamiętniają lub propagują komunizm lub inny ustrój totalitarny, w ciągu 12 miesięcy od wejścia w życie nowych regulacji. W przypadku niewykonania obowiązku, o którym mowa wyżej, wojewoda wydaje zarządzenie zastępcze, w którym nadaje nową nazwę. Gmina Górzyca wystąpiła pismem z dnia 18 stycznia 2017r. do Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o opinię i weryfikację obowiązujących w gminie nazw ulic pod kątem dekomunizacji.

W odpowiedzi Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że zmianie podlegają:

a) ulica Generała Świerczewskiego w Górzycy,
b) Os. 40 Lecia PRL w Górzycy,
c) ulica Bohaterów Radzieckich w Żabicach,
d) ulica Października w Żabicach

Mając powyższe na uwadze, w okresie od 06 kwietnia 2017r. do 30 kwietnia 2017r, zostaną przeprowadzenia na podstawie Zarządzenia Wójta Gminy Górzyca konsultacje społeczne dotyczących zmiany nazwy ulic położonych na terenie Gminy Górzyca. Przedmiotem konsultacji społecznych jest poznanie opinii mieszkańców o proponowanych nowych nazwach ulic dla obecnych ulic: Generała Świerczewskiego w Górzycy, Osiedla 40 Lecia PRL w Górzycy, Bohaterów Radzieckich w Żabicach oraz Października w Żabicach. Konsultacje mają zasięg lokalny i obejmują sołectwo Górzyca i Żabice. Konsultacje przeprowadzone zostaną w formie karty konsultacyjnej, stanowiącej załącznik nr 1, 2, 3 i 4 do Zarządzenia Wójta Gminy w sprawie: przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazwy ulic położonych na terenie Gminy Górzyca w formie zebrania opinii i uwag mieszkańców na temat proponowanych nazw ulic w punkcie konsultacyjnym tj. biurze nr 2 na parterze Urzędu Gminy Górzyca. Wypełnioną kartę konsultacyjną należy składać w terminie do 30 kwietnia 2017r. do godz. 15.30, poprzez:
1) złożenie w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Górzyca, ul. 1 Maja 1 Górzyca,
2) przesłanie wypełnionego formularza droga elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w tytule e-maila „Konsultacje – zmiana ulic” bądź listownie na adres Urząd Gminy Górzyca ul. 1 Maja 1 69-113 Górzyca.
Karta Konsultacyjna dostępna będzie w Urzędzie Gminy Górzyca, na stronie internetowej gminy, w Biuletynie Informacji Publicznej, u sołtysa wsi Górzyca i Żabice oraz w biurze Spółdzielni Lokatorsko-Własnościowej w Górzycy. Mieszkaniec biorący udział w konsultacjach może tylko raz wyrazić swoją opinię, konsultacje są ważne bez względu na liczbę osób i podmiotów biorących w nich udział.
Z przeprowadzonych konsultacji zostanie sporządzony raport, który zamieszczony zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej gminy oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Górzycy w terminie 30 dni kalendarzowych od zakończenia konsultacji.
Zgodnie z art. 5 przedmiotowej ustawy pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na podstawie ustawy są wolne od opłat. Zmiana nazwy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.
Zapraszamy mieszkańców naszej Gminy do aktywnego uczestniczenia w konsultacjach społecznych związanych z wyłonieniem propozycji nowych nazw dla ww. ulic.

Załączniki do pobrania
Download this file (ZARZĄDZENIE   NR 0050 - bez.pdf)Zarządzenie Wójt Gminy Górzyca212 kB
Download this file (Karty konsultacyjne.pdf)Karty konsultacyjne198 kB

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.