• top_small6.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
  • top_small4.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small2.png
Smaller Default Larger

Na kortach Parku Tenisowego Olimpia Poznań rozegrano trzeci turniej cyklu Playme Cup by Prince. Rewelacyjną formę potwierdził Jacek Biernacki, jeden z najmłodszych zawodników GKT Smecz Górzyca. Podopieczny trenera Daniela Podhajeckiego sięgnął po srebrny medal w kategorii czerwonej (do lat 8). Jacek w fazie grupowej silnie obsadzonych zawodów pokonał pewnie Kamila Andrzejewskiego (7:1, 7:1), Bartosza Dynię (7:3, 7:3) i Wiktorię Bogusławską (7:2, 7:3) ulegając tylko po zaciętym boju, w 3 „setach”  późniejszemu triumfatorowi zawodów Jerzemu Filipowi Urbanowi (4:7, 7:6, 4:7). W emocjonującym ćwierćfinale Jacek wygrał ze zwycięzcą grupy A Sewerynem Brzostowskim (7:4, 5:7, 7:4), a w półfinale po zaciętej walce ograł reprezentantkę Sopockiego Klubu Tenisowego, zwyciężczynię grupy C Wiktorię Grechutę (5:7, 7:6, 7:4). W finale młody zawodnik Smecza ponownie nieznacznie, w 3 „setach” uległ zawodnikowi Fairplayce Poznań Jerzemu Filipowi Urbanowi (4:7, 7:5, 2:7).
Tydzień wcześniej Jacek Biernacki w tej samej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce w ogólnopolskim turnieju Tenis 10 Cup o puchar Agnieszki Radwańskiej, którego organizatorem była Sportoteka Puszczykowo. W fazie grupowej Jacek pokonał pewnie Igora Łysaka 10:1, 10:1, a następnie po niesamowitym boju Kamila Andrzejewskiego 10:8, 11:13, 12:10. W ćwierćfinale młodziutki reprezentant Smecza pokonał Nadię Jasińską 7:1, 7:4. W półfinale Jacek uległ 10:6 Oliwii Sybickiej, która ostatecznie wygrała turniej. Dominika Podhajecka zajęła 3 miejsce w grze podwójnej ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego Międzychód CUP w Sobocie k. Poznania. Mimo tego rezultatu Dominatorka nie może zaliczyć zawodów do udanych, gdyż problemy zdrowotne nie pozwoliły jej kontynuować rywalizacji i zawalczyć o jeszcze wyższe cele. Dominika w parze z Laurą Stypułą (AT Angelique Kerber Puszczykowo) w ćwierćfinale zawodów pokonały 6:3, 6:1 Antoninę Helińską (AT Promasters Szczecin) i Jagnę Mańkowską (KT Pro-Team Leszno). Stan zdrowia Dominiki nie pozwolił jednak przystąpić do meczu półfinałowego, tym samym rywalki „naszej” pary bez gry awansowały do finału. W grze indywidulanej Dominika zajęła miejsce 5-8. Zawodniczka Smecza ze względu na rozstawienie pierwszą rundę miała wolną. W drugiej Dominika pokonała 6:3, 7:5 Maję Stoińską (AT Angelique Kerber Puszczykowo). Niestety drugiego dnia zawodów zaczęły się wspomniane problemy zdrowotne, a pomoc medyczna nie była skuteczna. Ambitna zawodniczka przystąpiła jeszcze do meczu singlowego ale nie była w stanie nawiązać walki ze starszą i wyżej notowaną rywalką. Dziesięciolatka niestety musiała również zrezygnować z udziału i walki o Halowe Mistrzostwo Województwa Skrzatek w Zielonej Górze.

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.