W miejscowości Górzyca dobiegła końca budowa przystani rzecznej na rzece Odrze, przy której będą mogły cumować małe jednostki pływające oraz statki turystyczne. Budowa przystani jest efektem projektu partnerskiego pn. „Odra dla turystów 2020- lubuskie przystanie", którego liderem i beneficjentem jest Miasto Nowa Sól. Zakładał on budowę dziesięciu przystani rzecznych na Odrze w gminach: Siedlisko, Nowa Sól, Otyń, Sulechów, Zielona Góra (gmina wiejska), Czerwieńsk, Krosno Odrzańskie, Cybinka, Górzyca oraz Kostrzyn. Koszt budowy przystani rzecznej w Górzycy to ok 700 000,00 zł, z czego wkład własny gminy Górzyca w kwocie 14000,00 zł. Głównym celem projektu jest rozwój turystyki w regionie lubuskim, w tym aktywizacja żeglugi na obszarze Doliny Środkowej Odry i stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju turystyki w miejscowościach nadodrzańskich w województwie lubuskim.  W okresie wiosenno-jesiennym przewidziane są rejsy turystyczne po Odrze. Mamy nadzieję, że budowa przystani cieszyć się będzie popularnością  oraz przyczyni się do ożywienia turystycznego Odry.