• top_small8.png
  • top_small9.png
  • top_small1.png
  • top_small3.png
  • top_small4.png
  • top_small5.png
  • top_small7.png
  • top_small2.png
  • top_small6.png
Smaller Default Larger

Dobiega końca realizacja projektu pn. „Zagospodarowanie terenu przeznaczonego do wypoczynku i rekreacji w miejscowości Radówek” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Powiatu Słubickiego oraz Ośrodka Działaj Lokalnie realizowanego przez Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Humanitas. Na realizację projektu stowarzyszenie uzyskało dotację w kwocie 4600,00 zł, z której pokryte zostały koszty zakupu roślin, drzewek i krzewów ozdobnych, grilla murowanego, namiotu festynowego oraz materiałów do wykonania ławek wypoczynkowych. Stowarzyszenie Humanitas w ramach wkładu własnego zorganizowało  poczęstunek na organizację Festynu Rodzinnego na zakończenie projektu. W trakcie jego realizacji zorganizowano akcję społeczną polegającą na uprzątnięciu oraz zagospodarowania terenu (zbieranie, segregowanie śmieci, nasadzenie roślin, krzewów i drzewek ozdobnych, montaż ławeczek wypoczynkowych oraz grilla). W cały projekt zaangażowani byli sołtys sołectwa Radówek, rada sołecka, mieszkańcy Radówka oraz członkowie stowarzyszenia Humanitas.

Głównym celem projektu było stworzenie warunków do wypoczynku i integracji społeczności lokalnej miejscowości Radówek. Ważnym aspektem była również aktywizacja mieszkańców Radówka podczas prac na rzecz zagospodarowania placu rekreacyjnego we wsi. Zagospodarowany teren stał się dużo atrakcyjniejszym miejscem odpoczynku i relaksu. Mamy nadzieję, że miejsce to stanie się początkiem licznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół a dzięki pracy przy projekcie dzieci, młodzież i dorośli staną się bardziej wrażliwi na dbanie o estetykę dobra wspólnego.

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.