• top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small4.png
  • top_small6.png
  • top_small2.png
  • top_small1.png
  • top_small8.png
  • top_small9.png
  • top_small7.png
Smaller Default Larger

Po blisko 3 miesiącach przerwy spowodowanej problemami zdrowotnymi i kontuzją (odniesioną poza kortem) Dominika Podhajecka w wielkim stylu wróciła do cyklu turniejów Polskiego Związku Tenisowego w kategorii Skrzatek.  Dziesięcioletnia zawodniczka GKT Smecz Górzyca już w swoim pierwszym po przerwie starcie sięgnęła po tytuł w grze podwójnej, a także zdobyła srebrny medal w grze pojedynczej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrocławiu do lat 12! Jeszcze kilkanaście dni temu Dominika nosiła gipsową szynę po skręceniu stopy, przechodziła rehabilitację stąd nie poruszała się ze swoją dynamiką, nie robiła doślizgów ale imponowała wolą walki, rozwiązaniami taktycznymi i świetnym rozgrywaniem akcji w decydujących momentach spotkań.

Ze względu na wysokie rozstawienie podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pierwszą rundę miała wolną, w drugiej pokonała 7:5, 6:2 Salomę Jasiczek (UKS SPORTAKUS Wrocław), w ćwierćfinale popularna Dominatorka ograła Julię Wartecką 6:2, 6:1 (PT Olimpia Poznań) – podopieczną Jarosława Wołąsewicza - trenera reprezentacji Polski Skrzatek, a w półfinale lubuszanka pokonała Kamilę Ostrowską 6:1, 7:5 (UKS SPORTAKUS Wrocław). W finale zawodów Dominika musiała uznać wyższość 2 lata starszej i najsilniejszej fizycznie, leworęcznej zawodniczki gospodarza turnieju - Karoliny Skowrońskiej (KKT Wrocław) 2:6, 1:6. W grze podwójnej Dominika Podhajecka grając w parze z Karoliną Skowrońską pewnie, bez straty seta wygrały turniej. Rozstawiona z jedynką para pierwszą rundę miała wolną, w półfinale faworytki debla pokonały 6:1, 6:4 Nikę Hurkacz (Redeco Wrocław - siostra Huberta reprezentanta Polski, 430 poz. ATP) i Kamilę Ostrowską (UKS SPORTAKUS Wrocław), a w finale nie dały szans 6:2, 6:3 Jagnie Mańkowskiej (KT Pro-Team Leszno) i Julii Warteckiej (PT Olimpia Poznań).

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.