Dnia 16 czerwca b.r. na terenie Kompleksu Sportowo – Rehabilitacyjnego w Górzycy odbyła się siódma już edycja „Spartakiady Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych”.  Wśród głównych organizatorów można wymienić Warsztat Terapii Zajęciowej w Żabicach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Kompleks Sportowo-Rehabilitacyjny w Górzycy. Współorganizatorami tegorocznej imprezy byli: Urząd Gminy Górzyca, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie „Humanitas” oraz Klub Tenisowy „Smecz” z Górzycy. W przygotowania włączyli się również Uczniowie z Zespołu Szkół  w Górzycy  oraz Klub Sportowy „Odra” Górzyca. Uczestników imprezy zaszczycili swoją obecnością, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Pan Romuald Gawlik, Członek Zarządu Powiatu Słubickiego Pani Amelia Szołtun, Wójt Gminy Górzyca Pan Robert Stolarski oraz inni zacni goście.

W tym roku w zawodach uczestniczyło 14 placówek województwa lubuskiego oraz województw ościennych, w tym 9 Warsztatów Terapii Zajęciowej, 4 Środowiskowe Domy Samopomocy oraz 1 Powiatowy Ośrodek Wsparcia. Organizatorzy przewidzieli 5 konkurencji indywidualnych przeprowadzonych osobno dla kobiet i mężczyzn oraz 3 konkurencje drużynowe. Niewątpliwie dodatkową atrakcją było ocenianie elementu promującego placówkę, gdzie każdy Ośrodek miał możliwość wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale i pomysłowością czy kreatywnością. Wszystkie konkurencje wzbudzały wielkie emocje i motywowały do dalszej rywalizacji. Poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany i o ostatecznej klasyfikacji decydowała ostatnia konkurencja. W starciu WTZ Żabice kontra WTZ Sulęcin zwycięzcą zostało WTZ Żabice z łączną sumą punktów 77. W turnieju nie było przegranych. Nagrodzonych i uhonorowanych łącznie było 69 zawodników. Każda drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w Spartakiadzie. Podczas imprezy towarzyszyła nam piękna pogoda oraz doskonały nastrój. Przygotowano poczęstunek dla wszystkich obecnych na tegorocznej imprezie.  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom imprezy oraz wszystkim zespołom, które w tym roku tak licznie zgłosiły się do uczestnictwa w zmaganiach sportowych!