• top_small1.png
  • top_small8.png
  • top_small3.png
  • top_small4.png
  • top_small2.png
  • top_small9.png
  • top_small6.png
  • top_small5.png
  • top_small7.png
Smaller Default Larger

Już po raz IX sołectwa gminy Górzyca stanęły do rozgrywek podczas organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Olimpiady Sołectw. W tym roku odbywała się ona u zwycięzcy z zeszłego roku – sołectwa Stańsk. W zmaganiach wzięli udział reprezentanci poszczególnych sołectw w różnych konkurencjach z wielu dziedzin życia: sołtys musiał z uśmiechniętą miną zjeść cytrynę, ubić pianę z białek, kobiety latając na miotle zbierały rozsypane ziemniaki, mężczyźni wykazywali się umiejętnością z zakresu pożarnictwa – musieli gaśnicą ugasić symboliczny pożar, dzieciaki ścigały się skacząc na piłkach czy przekładając skrzynki. Sołectwa musiały również rozegrać mecz piłki nożnej w nietypowych strojach, gdyż umieszczeni byli w nadmuchanych kulach. Wręczono również nagrody za plebiscyt na Super Sołtysa gminy Górzyca, którym okazał się sołtys Żabic – Czesław Hołubowicz, który zebrał najwięcej punktów podczas głosowania na portalu społecznościowym facebook i w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy, tytuł I Wice Super Sołtysa otrzymał sołtys Stańska – Stanisław Kwiek, II Wice Super Sołtysem został Piotr Pakos z Czarnowa.

Jednym z konkursów dla sołectw była również przyśpiewka „Na swojską nutę”, gdzie wyśpiewać trzeba było napisaną piosenkę z treścią dotyczącą naszej gminy. Komisja konkursowa oceniała również stoiska sołeckie oraz prace plastyczne przedstawiające piękno własnej wsi. Swoją obecnością zaszczyli nas goście pan Wicestarosta powiatu słubickiego – Leopold Owsiak, Wójt gminy Górzyca – pan Robert Stolarski oraz pani Wicewójt Górzycy – Anna Kwiek-Judycka. W tegorocznej Olimpiadzie zwyciężyło sołectwo Czarnów, na drugim miejscu uplasowały się Żabice, trzecie miejsce przypadło dla gospodarzy – sołectwa Stańsk. Za podium znalazły się: IV m – Górzyca, V m – Pamięcin, VI – Radówek, VII m  – Laski Lubuskie. Po stoczonych rozgrywkach wszyscy obecni zaproszeni zostali na koncert zespołu Jacaro, a wieczornej części bawiono się przy muzyce DJ’a. Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji i wsparcie rzeczowe dla p. Anny Kozłowskiej, p. Dagmary Miłek-Kwiatkowskiej, p. Krzysztofa Krupy, p. Dariusza Kamińskiego, MZK Kostrzyn nad Odrą, firmy „Kodar Security” ze czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Słowo dziękuję należy się również członkom komisji konkursowej: p. Agnieszce Maleckiej, p. Janinie Mirowskiej, p. Edycie Staniszewskiej oraz p. Krzysztofowi Bańka za swój poświęcony czas.  Podziękowania składamy także dla Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach, Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz jednostek OSP Czarnów i OSP Górzyca. Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Słubicach zaprezentowali  również jak dbać o swoje bezpieczeństwo w domu, jak ugasić palący się olej, pokaz strażacki cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród pań jak i panów. Na kolejną Olimpiadę zapraszamy już za rok, do tegorocznych zwycięzców – sołectwa Czarnów.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.