Na terenie Gminy Górzyca prowadzone są prace związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z budynków gospodarskich i mieszkaniowych. Całość prac wykonywana jest przez firmę EKO 24 Barbara Plewko z siedzibą w Dębnie. Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w roku 2015 płyty azbestowe zostaną usunięte z 14 nieruchomości. Mieszkańcy otrzymują 100% dofinansowania do demontażu, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest. Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem dofinansowania, w roku 2016, na zadanie związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest, proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Górzyca, pok. nr 16, tel. 95 759 18 92.