22 kwietnia był Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach odbyła się kampania społeczna promująca ochronę środowiska,w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Pamięcina. Wszyscy zaangażowali się w akcję sprzątania wsi. Dzień zakończył się konkursem plastycznym pt. "Nasze rady na odpady". W swoich pracach uczniowie pokazywali w jaki sposób można dbać o środowisko. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy II Aleksandra Naumowicz, drugie Urszula Żak także uczennica klasy II,  a trzecie Anna Stojanowska z klasy I.

Cała akcja była poprzedzona spotkaniem z panem Łukaszem Fortuną - referentem ds. Ochrony Środowiska z Urzędu Gminy Górzyca. Na spotkaniu z uczniami naszej szkoły pan Łukasz odpowiadał na pytania dotyczące problemu dzikich wysypisk na terenie naszego powiatu. Ponadto odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci i powtórnego wykorzystania odpadów.