• top_small9.png
  • top_small1.png
  • top_small2.png
  • top_small4.png
  • top_small3.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small5.png
  • top_small6.png
Smaller Default Larger

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach przystąpiła w marcu tego roku do projektu "Śpiewająca Polska".Tym samym powstał chór "Corda Cordis", który rozwija się pod okiem pani Agnieszki Miklaszewskiej-nauczycielki, która od zeszłego roku rozwija wśród dzieci umiejętności wokalne i zachęca do nowych muzycznych wyzwań. Celem nadrzędnym projektu Akademia Chóralna jest rozpowszechnienie śpiewu jako dobra bezdyskusyjnego poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów od szkoły podstawowej do zespołu zawodowego. 

 

Pomysłodawcą i realizatorem Akademii Chóralnej jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program Śpiewająca Polska wspiera rozwój chórów szkolnych przez dofinansowanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną i merytoryczną nad chórami i kierującymi nimi pedagogami. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach jest jedną z trzech szkół w województwie lubuskim, która zakwalifikowała się do tego projektu. Chór "Corda Cordis" powstał we wrześniu tego roku i składa się z 21 uczniów klas I-III. Mali chórzyści , którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Miklaszewskiej szlifują swój talent muzyczny mają na swoim koncie już pierwsze osiągnięcia i sukcesy. W marcu chór "Corda Cordis" występował podczas Misterium Męki Pańskiej w Pamięcinie, Słubicach i Czarnowie. Spektakl przygotowany przez całą szkołę wzruszył widzów do łez i cieszył się ogromnym uznaniem. Patronem medialnym tego wydarzenia była słubicka telewizja HTS, która wyemitowała pełną relację Misterium z występu w Pamięcinie. Materiał można było obejrzeć przez całe Święta Wielkanocne na antenie kanału HTS Słubice jak i również na stronie internetowej tej telewizji. Warto również wspomnieć, że chór nawiązał wspólpracę z Górzycką Kapelą Ludową, którą  gościł  na swoich próbach. Chórzyści wystąpili rownież gościnnie 2 maja na Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym w Górzycy podczas festynu zorganizowanego z okazji Święta Flagi. Zgodnie z harmonogramem koncertów chór "Corda Cordis" wystąpi 14.06.15 r w Zielonej Górze.

                                                                                                           Agnieszka Miklaszewska

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.