• top_small6.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
  • top_small4.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small2.png
Smaller Default Larger

To już  14 raz  uczniowie Zespołu Szkół w Górzycy mogli zaprezentować swoje artystyczne talenty  i wziąć udział w gminnym sejmiku dotyczącym profilaktyki uzależnień i walki z otyłością. Impreza odbyła się 15 kwietni a2015 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górzycy. Pani Edyta Danicka (kierownik ośrodka),  udostępniła uczniom i zaproszonym gościom pomieszczenia,  a o wsparcie  finansowe zadbała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której przewodniczy p. Maria Hołubowicz. Organizatorkami i pomysłodawczyniami sejmiku są nauczycielki Zespołu Szkół  w Górzycy: Maria Syktus, Beata Budynkiewicz i Joanna Michałowska.

Hasło naczelne tegorocznego sejmiku „Trzymaj formę- dbaj o zdrowie” przyświecało pracom, które uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum prezentowali podczas spotkania ( forma literacka: list, kartka z pamiętnika, opowiadanie, wiersz), prace plastyczne (plakaty), skecze.  W ramach programu walki z otyłością, który jest realizowany w Szkole Podstawowej w Górzycy, uczniowie  zaprezentowali  scenki dramatyczne dotyczące problemu otyłości i zdrowego żywienia, sportu oraz higieny jamy ustnej. Uczniowie gimnazjum w swoim przedstawieniu poruszyli kwestię narkomanii i alkoholizmu. Za przygotowanie skeczy, krótkich spektakli oraz występów tanecznych odpowiedzialne były nauczycielki: Agnieszka Hytry, Katarzyna Grundo, Edyta Kozłowska i Joanna Michałowska.  Sejmik, na którym zgromadzili się uczniowie wraz nauczycielami – opiekunami , zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Górzyca p. Robert Stolarski, wicedyrektor Zespołu Szkół w Górzycy p. Anna Szczerbin, wiceprzewodniczący Rady Gminy p. Ryszard Dębiński, kierownik OPS p. Edyta Danicka, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych p.  Maria Hołubowicz.Podczas sejmiku uczniowie mieli  możliwość konfrontacji własnych poglądów na temat zdrowego stylu życia. Spotkanie przebiegło w  atmosferze przyjaźni, zrozumienia i współpracy między dziećmi a dorosłymi. Uczniowie mogli w miłej atmosferze, dogodnych warunkach i przy pełnej akceptacji i zrozumieniu dorosłych, otwarcie wypowiedzieć się  oraz przedstawić swój punkt widzenia w nieco inny, oryginalny sposób. Prace uczestników sejmiku zostały wyeksponowane w szkole w Górzycy. Dzięki temu Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z twórczością koleżanek i kolegów. Dla jednych były niewątpliwie ciekawą lekturą, artystycznym wydarzeniem, ale na pewno dla wszystkich były swoistą lekcją- pouczeniem przed czyhającymi niebezpieczeństwami, jakimi są uzależnienia oraz niezdrowy tryb życia.

Tegorocznymi laureatami zostali:

W kategorii „Praca literacka:  (szkoła podstawowa):

I miejsce: Maria Przemyska (kl. VI)

II miejsce: Kornelia Farbotko (kl.IV )

III miejsce: Konrad Burzyński (kl.V)

Wyróżnienia otrzymali:

Agata Szary, Julia Stolarska, Anastazja Łapo, Julian Danicki, Kacper Wrzosek, Maciej Krawczuk

Publiczne Gimnazjum w Górzycy: („Praca literacka):

I miejsce: Patrycja Fronk (kl.III a)

II miejsce: Krystian Gierczak (kl.I a)

III miejsce: Julia Hytry (kl. II b)

Wyróżnienia: Aleksandra Heppner, Natalia Jasińska

W kategorii „Prace plastyczne”- szkoła podstawowa:

I miejsce: Julia Mikołajczyk, Grzegorz Kuzioła, Adam Kopaczewski (kl.V)

II miejsce: Daria Maczulis, Agnieszka Pokorska, Martyna Rolak (kl.V)

III miejsce: Inka Dębińska (kl.IV)

Wyróżnienia:

Katarzyna Bajsarowicz, Dominik Derbin

Publiczne Gimnazjum w Górzycy:

I miejsce: Adrianna Bogucka (kl.IIIa)

II miejsce: Dominik Chełpa (kl.III a)

III miejsce: Marlena Korzeniewska (IIIa)

Wyróżnienia:

Natalia Bulanowska, Patrycja Dziemidowicz, Natalia Musiałowska

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.