„Jezus mógł zejść z krzyża, ale wolał powstać z grobu.” Te słowa Augustyna z Hippony wyrażały przesłanie przejmującego widowiska pasyjnego, które swoją premierę miało 27 marca 2015 roku. Swoją obecnością zaszczycili nas: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy Pani Małgorzata Gniewczyńska, przedstawicielki Urzędu Gminy w Górzycy: Pani Agnieszka Pilarska, Pani Ewa Piechota, Pani Joanna Maczulis, Pani Wioletta Stolarska oraz Proboszczowie Parafii w Radnicy i w Czarnowie- ksiądz Jerzy Krauze i ksiądz Piotr Franek. Do uczestnictwa w tym spektaklu zaproszeni zostali nie tylko mieszkańcy Pamięcina, Lasek Lubuskich i Radówka, ale także podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej w Górzycy.

W przygotowanie Misterium zaangażowali się uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pamięcinie. Sceny przywołujące wydarzenia Wielkiego Tygodnia, poruszająca gra młodych aktorów, piękna- dopracowana w najmniejszych szczegółach scenografia przenosząca w czasy współczesne Chrystusowi, niepowtarzalna oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego chóru oraz wzruszające teksty- wszystko to wprowadziło i aktorów, i widownię – w podniosły, pełen zadumy i oczekiwania na święta Wielkiej Nocy nastrój, skłaniało do zatrzymania się w biegu i chwili refleksji, aby odnaleźć to, co życiu najważniejsze. Zapowiedź Zmartwychwstania zaś przepełniła zebranych radością i nadzieją Życia Wiecznego. Po zakończeniu Misterium Pani Dyrektor Alicja Kucharczyk, dziękując wszystkim za przybycie i wspólne przeżywanie Pasji, złożyła życzenia wielu Łask Bożych. Do życzeń dołączył się ks. Jerzy Krauze  oraz ks. Piotr Franek. Z ogromną radością i dumą informujemy, iż nasi młodzi aktorzy zaprezentowali również ten przejmujący spektakl wiernym Parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach oraz Parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Czarnowie i podobnie jak w Pamięcinie, ich występ kończyły długie brawa i łzy wzruszenia na twarzach widzów.