Ferie to czas wolny, kiedy wreszcie można odpocząć. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na wyjazd. Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy wychodzi na przeciw takim sytuacjom. Ponad 30 osobowa grupa skorzystała z naszej oferty. Program tegorocznej feriady zakładał organizację różnorodnych zajęć mających na celu pobudzenie kreatywności i wyzwolenie pokładów energii tkwiących w uczestnikach. Codziennie, przez okres jednego tygodnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy odbywały się zajęcia pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Podczas tegorocznej feriady dzieci wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery z Kostrzyna, na których w formie quizów, konkursów, zabaw poznawały tajniki zawodów, a hasłem przewodnim zajęć było: "Kim w życiu chcielibyśmy być?". Dzieci miały także możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych pn. "Pudła z pomysłami - snami" opartych na zabawach i improwizacjach. W trakcie dwudniowych warsztatów dzieci miały okazje same stworzyć i zagrać w wymyślonych przez siebie historiach. Pouczyły się tańców korowodowych, elementów umiejętności cyrkowych, które można zawsze wykorzystać w spektaklach. Wzięły udział w typowych warsztatach aktorskich z zabawą głosem, oddechem i dykcją.

Niebanalnym pomysłem na atrakcyjne zajęcia okazały się warsztaty papieru czerpanego prowadzone przez dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Górzycy panią Małgorzatę Gniewczyńską. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu swoich wytworów plastyczno-technicznych.

Wiele radości przysporzył natomiast wyjazd do gorzowskiej kręgielni "Bowling Słowianka". Pobyt w kręgielni okazał się skutecznym i harmonijnym ćwiczeniem koordynacji ruchowej, a także szansą na współzawodnictwo oraz rywalizację o najlepszy wynik. Wycieczka okazała się nie tylko dobrą zabawą, ale również świetnym sposobem na zbudowanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi. Podobne emocje towarzyszyły dzieciom w trakcie gier i zabaw sportowych. Po tak wyczerpujących zajęciach dzieci znalazły chwilę wytchnienia podczas seansów bajkowych i karaoke. Uczestnicy doskonalili także język niemiecki i swoje umiejętności taneczne - ale nade wszystko dobrze się bawili.

Żywimy głęboką nadzieję, że uczniowie powrócą do szkoły pełni wrażeń i pozytywnej energii, którą staraliśmy się im przekazać podczas każdego dnia zajęć.

Dziękujemy Gminnej Komisji ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Górzycy za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia oraz Wójtowi Gminy Górzyca za udostępnienie gimbusa na wyjazd.