• top_small3.png
  • top_small8.png
  • top_small9.png
  • top_small5.png
  • top_small6.png
  • top_small4.png
  • top_small7.png
  • top_small2.png
  • top_small1.png
Smaller Default Larger

W tym wyjątkowym dniu w roku, kiedy wszyscy stają się jedną wielką rodziną, mieszkańcy gminy Górzyca  także uczestniczą we wszelkich wydarzeniach, organizowanych w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niesprzyjającej aury -porywistego wiatru, przenikliwego zimna i padającego deszczu 25 wolontariuszy WOŚP kwestowało na ulicach wszystkich miejscowości naszej gminy.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Od godziny 15.00 w Gminnym  Ośrodku Kultury rozbrzmiewała orkiestra gorących serc. Swój kunszt  wokalny i sceniczny zaprezentowali: solista Filip Saputa, Górzycka  Kapela Ludowa z towarzyszeniem zespołu pieśni i tańca z Niepublicznej  Szkoły Podstawowej w Pamięcinie, klub sportowy „Szkoła tańca Quest” z  Kostrzyna, przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Gminnym Ośrodku  Kultury, uczniowie klas O,I,II,III,V ze Szkoły Podstawowej w Górzycy,  zespół „Młodzi Duchem”, zespół wokalny RYTMOS oraz zespoły taneczne  „Mała frajda” i „Frajda” ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Dla  orkiestry zatańczyły również dwie pary taneczne z zespołu BOHEMA ze  Słubic. Zaprezentowane przez nie tańce pochodzące  z Ameryki Łacińskiej  tj. samba, cha-cha, walc angielski, rumba, jive, walc wiedeński okazały  się prawdziwą ucztą dla zmysłów dostarczając niesamowitych wrażeń. W  czasie prezentacji scenicznych działał punkt gastronomiczny, gdzie można  było napić się aromatycznej kawki, zjeść lukrowane ciasteczko, pyszne  ciasto, słodką watę cukrową, popcorn, degustować przysmaki polskiej  kuchni: pierożki, krokiety i bigos. Można było także kupić „serduszko  szczęścia” czy wziąć udział w licytacji gadżetów podarowanych przez  Jurka Owsiaka oraz darczyńców. Wśród orkiestrowych gadżetów znalazły się  m.in. koszulki, torby, kalendarze WOŚP, voucher obejmujący  jednogodzinny rejs statkiem po Odrze ufundowany przez stowarzyszenie  „Odra dla turystów”, kołdry ufundowane przez Prezesa Spółdzielni  Mieszkaniowej w Górzycy Pana Ireneusza Grzesiaka oraz Gminny Ośrodek  Kultury,  talony na odzież o wartości 100,00zł. czy zegarek damski firmy  AVON ufundowane przez Pana Dariusza Kamińskiego prywatnego  przedsiębiorcę, obraz ufundowany przez Pana Roberta Wojtczaka, I NAGRODA  za wykonanego „Smacznego Anioła” w kategorii: dorośli w tegorocznej  edycji Festiwalu Aniołów przeznaczona na cel fundacji przez Panią Janinę  Dziemidowicz czy kalendarz ścienny z autografami zawodników Korony  Kielce występującej w polskiej extraklasie – wśród autografów ten jeden  najcenniejszy autograf mieszkańca Górzycy Kamila Sylwestrzaka.  Do  działań orkiestrowych włączył się także Niepubliczny Zakład Opieki  Zdrowotnej MEDYK z Górzycy przy stoisku którego można było dokonać  pomiaru ciśnienia lub zbadać poziom cukru we krwi . Zgodnie z  orkiestrową tradycją na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków czyli  „światełko do nieba”. Warto podkreślić, że do działań na rzecz Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się Niepubliczna Szkoła Podstawowa  w Pamięcinie ze Szkołą Filialną w Żabicach udowadniając tym samym, że  razem możemy więcej! Dzięki nim oraz naszym darczyńcom i wolontariuszom  udało się pobić zeszłoroczny wynik zbiórki i przekazać na konto fundacji  kwotę ok. 13.000,00zł. 
 

Dziękując z całego serca za otrzymane wsparcie i udział w 23. Finale WOŚP – Anita Podgórska szef sztabu.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.