W dn. 14 listopada 2014 r. Wójt i Skarbnik Gminy Górzyca podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze umowę przyznania pomocy na realizację projektu pn. „Siłownie zewnętrzne w miejscowościach Czarnów i Pamięcin”. Całkowita wartość projektu wynosi: 45 223,22 zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wynosi 29 200,00 zł.

W ramach projektu w ww. miejscowościach powstaną siłownie zewnętrzne, które będą się składały z następujących urządzeń dwufunkcyjnych: biegacz i orbitrek, wahadło i twister, wioślarz i prasa nożna, prostownik pleców i ławka. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców oraz promocji aktywnego wypoczynku. W chwili obecnej trwa procedura wyłonienia wykonawcy prac i według umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim siłownie mają zostać oddane do użytku z końcem marca 2015 r.