Od dn. 29.10.13 r.  trwały prace modernizacyjne na terenie wału rzeki Odry.  Na realizację inwestycji Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Gorzowie Wlkp. otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Roboty zakończyły się  w drugiej połowie września 2014 r, natomiast w dniu 23.10.2014 r. nastąpił odbiór inwestycji.

Zakres prac obejmował: - rozbudowę korpusu wału na długości 9.944 m, wbudowanie w wał 304.155 m3 mas ziemnych, - uszczelnienie skarpy odwodnej wału bentomatą – 141.706 m2 - uszczelnienie podłoża wału przeponą z bentomaty oraz przeponą iniekcyjną o łącznej powierzchni 60.945 m2 - ubezpieczenie stopy odwodnej wału narzutem kamiennym – 8.810 m2 - humusowanie i obsiew wału mieszanką traw – 298.265 m2 - wybudowanie drogi na ławie przywałowej o nawierzchni tłuczniowej na długości 7 844 m. - wykonanie zjazdów wałowych – 7 szt., przejazdów wałowych – 8 szt., zjazdów z mijanką – 2 szt., mijanek – 12 szt. Wartość wykonanych prac wynosi 22.633.757,76 zł. Inwestycja  zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców gminy Górzyca oraz części miasta Kostrzyn nad Odrą.