We wtorek 22.10.2014 Komenda Powiatowa Policji w Słubicach otrzymała nowy radiowóz. Samochód marki KIA CEED został współfinansowany przez Rady Gmin Słubice, Rzepin, Cybinka,  Ośno Lubuskie, Górzyca oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach. W imieniu Rady Gmin Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz, Burmistrz Rzepina Andrzej Skałuba, Burmistrz Cybinki Roman Siemiński, Burmistrz Ośna Lubuskiego Stanisław Kozłowski, Wójt Górzycy Robert Stolarski przekazali kluczyki do nowego radiowozu na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach podinspektora Rafała Wawrzyniak.

Samochód został przydzielony dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach i będzie wykorzystywany do patroli na terenie całego powiatu. Komendant Powiatowy Policji podinspektor Rafał Wawrzyniak złożył w imieniu policjantów serdeczne podziękowania dla wszystkich Przedstawicieli Samorządów Lokalnych za okazaną pomoc i wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Nowy radiowóz marki Kia jest samochodem dynamicznym, wyposażonym w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy.  Dzięki takiemu sprzętowi transportowemu policjanci będą jeszcze szybciej dojeżdżać na miejsce interwencji, skutecznie nieść pomoc mieszkańcom naszego powiatu.

St. sierż. Ewa Murmyło KPP Słubice