• top_small8.png
  • top_small9.png
  • top_small6.png
  • top_small5.png
  • top_small1.png
  • top_small4.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small2.png
Smaller Default Larger

Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze zapraszają do udziału w projekcie pn. „Polsko-Niemiecki System Transferu Ekoinnowacji”. Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze produkcyjnym na terenie województwa lubuskiego.

Projekt ma za zadanie „uzbroić” firmy w niezbędną wiedzę i narzędzia dotyczące efektywności energetycznej oraz alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.

Zakres tematyczny projektu obejmuje:

- Efektywność energetyczna (maszyn, urządzeń, procesów przemysłowych, pasywność budynków).

- Odnawialne Źródła Energii (energetyka wiatrowa, słoneczna, biomasa i biogaz),

- CHP – kogeneracja ciepła i energii elektrycznej,

Projekt zakłada wytypowanie 20 przedsiębiorstw, które będą miały możliwość uczestnictwa w 4 etapach projektu:

1) Doradztwo indywidualne: dwugodzinne spotkanie z ekspertem ds. energetyki służące „mini” audytowi na podstawie którego sporządzony zostanie raport dotyczący oceny potrzeb danej firmy i rekomendacji dotyczących najkorzystniejszych rozwiązań technicznych.

2) Szkolenia dla pracowników firmy w zakresie wybranym przez przedsiębiorcę na podstawie raportu sporządzonego przez eksperta podczas doradztwa (dwa szkolenia po 6 godzin). Szkolenia mają za zadanie prezentację praktycznych rozwiązań z zakresu OZE, CHP i efektywności energetycznej oraz przegląd rozwiązań stosowanych w Polsce i w Niemczech. Szkolenia będą prowadzone przez polskich i niemieckich ekspertów i pracowników naukowych.

3) Wyjazdy studyjne do Niemiec mające na celu prezentację rozwiązań funkcjonujących u naszych zachodnich sąsiadów. Program wyjazdów będzie obejmował 3 dni, podczas których będzie miało miejsce:

- zwiedzanie ośrodków naukowych, B+R, parków naukowych i przedsiębiorstw, które wdrożyły ekoinnowacje.

- doradztwo eksperta niemieckiego prowadzone w formie seminaryjnej obejmujące analizę poszczególnych zaprezentowanych rozwiązań pod kątem wymagań i możliwości ich wdrożenia wraz z przedstawieniem w formie pisemnej katalogu dostępnych na rynku niemieckim rozwiązań.

4) Doradztwo indywidualne (30 godzin na przedsiębiorstwo) dotyczące możliwości wdrożenia rozwiązań w przedsiębiorstwie. Spotkania te mają na celu określenie, które modernizacje są opłacalne w badanym przedsiębiorstwie oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze wraz z określeniem ich opłacalności.

Wszystkie wyżej wymienione działania są objęte dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego i tym samym dla firm biorących udział w projekcie całkowicie bezpłatne.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszam do kontaktu:

Tomasz Molski, tel. 696-007-665, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.