Wójt Gminy w Górzycy apeluje do rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży aby podczas wakacji szczególnie mieli na względzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac polowych.
Szczególna ostrożność wskazana jest także nad wodą. Należy korzystać z kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych i strzeżonych. Czas letniego wypoczynku wymaga konieczności wzmożonej ostrożności rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży na wsiach podczas prac polowych.