Dnia 29 maja uczniowie ZS w Górzycy pod opieką p. Agnieszki i Filipa Hytry wzięli udział Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Słubickiego w LA o Puchar Starosty Słubickiego, które odbyły się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W zawodach startowały drużyny składające się z 32 zawodników i zawodniczek zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Cele mistrzostw: -popularyzacja lekkiej atletyki wśród młodzieży powiatu słubickiego, -promocja drużynowej formy rywalizacji lekkoatletycznej, -integracja poprzez sport gmin powiatu słubickiego. Konkurencje w których wzięli udział zawodnicy: 60m, 300m, 800m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, sztafeta 8x200m Reprezentacja szkoły podstawowej i gimnazjum: 60m dz. - Wiktoria Luberda – III m. 60m chł. - Bartosz Dzierzba – II m. 60m K – Aleksandra Kopaczewska – I m. 60m M – Adrian Grygorczyn – I m. 300m dz. – Daria Wrzosek – I m. 300m chł. – Patryk Piechota – III m. 300m K – Adrianna Ferkaluk – II m. 300m M – Karol Koźmiński – I m. 800m dz. – Kornelia Stadnik – III m. 800m dz. – Julia Stolarska – IV m. 800m chł. – Wiktor Kraszewski – II m. 800m chł. – Przemysław Piechota – V m. 800m K – Sandra Derbin – II m. 800m K – Weronika Lis – III m. 800m M – Daniel Dąbrowski – I m. 800m M – Jakub Pieczątkiewicz – I m. p. pal. dz. – Klaudia Ciszak – III m. p.pal. chł. – Bartosz Rolak – II m. p. pal. K – Natalia Wiśniewska – III m. p.pal. M – Eryk Knieja – I m. w dal dz. – Julia Bień – II m. w dal chł. – Bartosz Żukliński – I m. w dal K – Dominika Szkoda – I m. w dal M – Piotr Żak – II m. 8x200m – Oliwia Gnach, Wiktoria Lazar, Hubert Korotaj, Grzegorz Kosmala, Roksana Nowicka, Kamila Boczkowska, Mateusz Maciaszek, Krzysztof Sulmiński – I m. Klasyfikacja szkół: ZS Górzyca – 125 pkt. ZS 2 Słubice – 109 pkt. ZS 1 Słubice – 99 pkt.

Wszystkie szkoły otrzymały okazałe puchary, każdy uczestnik medal a szkoły sprzęt sportowy. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

FILIP HYTRY