• top_small6.png
  • top_small1.png
  • top_small9.png
  • top_small4.png
  • top_small8.png
  • top_small7.png
  • top_small3.png
  • top_small5.png
  • top_small2.png
Smaller Default Larger

W naszej szkole, jak co roku, odbył się Tydzień Ekologiczny. W dniach od 23 do 25 kwietnia uczniowie wzięli udział w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej, podczas których zastanawiali się , w jaki sposób można poprawić stan środowiska naturalnego . Zajęcia te były bardzo urozmaicone.

Odbywały się nie tylko w szkole , ale także w terenie. Jednym z punktów obchodów Tygodnia Ekologicznego był wyjazd do CZG – 12 w Długoszynie, gdzie uczniowie pod okiem p. Katarzyny Rajder , segregowali śmieci według zasady 3 R (1.odpady, które należy ograniczać 2. odpady, które można wykorzystać ponownie  3. odpady, które należy przetwarzać). Dzieci przyjrzały się również pracy sortowniczej zakładu i obejrzały film związany z procesem powstawania i przetwarzania butelki PET. W kolejnych dniach uczniowie odwiedzili miejscową oczyszczalnię ścieków, tworzyli plakaty oraz redagowali "Listy dla Ziemi". Tegoroczna tematyka listów dotyczyła przede wszystkim palenia śmieci w piecach domowych i niskiej emisji. Najmłodsi swoje odczucia na ten temat wyrażali w formie rysunków. Podczas Tygodnia Ekologicznego najaktywniejszym zbieraczom surowców wtórnych zostały wręczone ciekawe nagrody. Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami posprzątali swoją miejscowość. Z zadowoleniem zauważyli, że z roku na rok na naszych ulicach jest coraz mniej śmieci, co oznacza, że świadomość ekologiczna wśród mieszkańców rośnie.

Magdalena Chomicz

 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Wiecej informacji o plikach cookies i polityce prywatnosci.

  Akceptuje plik cookies na tej stronie.