W maju 2014 r. odbędzie się XV edycja konkursu „Olimp lubuski”. Konkurs prowadzony corocznie, począwszy od 1999 roku, ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych oraz samorządów gminnych i powiatowych za wkład rzeczowy, finansowy i zaangażowanie mające wpływ na działalność i rozwój sportu w Województwie Lubuskim.

Konkurs organizowany jest w pięciu kategoriach: 1. osoby fizyczne; 2. osoby prawne oraz inne jednostki organizacyjne; 3. gminy do 20 tysięcy mieszkańców; 4. gminy powyżej 20 tysięcy mieszkańców; 5. powiaty.

Regulamin konkursu oraz zgłoszenia dostępne na stronie: